JDF Minor Hockey Association Powered by Goalline Sports Administration Software
ATOM B2
Campbell river B
-
Atom B2
-

SUN 10/19
11:00AM
BANTAM TIER 3
Campbell River T3
-
Bantam Tier 3
-

SUN 10/19
12:30PM
MIDGET C
Victoria C3
-
Midget C3
-

SUN 10/19
12:30PM
MIDGET GIRLS
TBA
-
Midget Girls
-

SUN 10/19
1:00PM
MIDGET C
Victoria C5
-
Midget C1
-

SUN 10/19
2:30PM
PEEWEE TIER 1
PeeWee Tier 1
-
Nanaimo T1
-

SUN 10/19
3:30PM
PEEWEE GIRLS
PeeWee girls
-
Oceanside
-

SUN 10/19
3:45PM
BANTAM TIER 2
Sooke T3
-
Bantam Tier 2
-

SUN 10/19
5:30PM
MIDGET C
Midget C3
-
Midget C1
-

MON 10/20
9:00PM
MIDGET C
Midget C2
-
Midget C1
-

FRI 10/24
9:00PM
NOVICE
Novice 3D
-
VRC Blue
-

SAT 10/25
6:30AM
ATOM C
Peninsula C1
-
Atom C5
-

SAT 10/25
9:30AM
ATOM C
Atom C1
-
Victoria C3
-

SAT 10/25
10:00AM
MIDGET C
Midget C1
-
Victoria C4
-

SAT 10/25
10:30AM
PEEWEE C
Peninsula C2
-
PeeWee C2
-

SAT 10/25
11:00AM
BANTAM TIER 1
Cowichan Valley T1
-
Bantam Tier 1
-

SAT 10/25
11:00AM
BANTAM C
Peninsula C2
-
Bantam C2
-

SAT 10/25
12:30PM
BANTAM C
Bantam C1
-
Victoria C2
-

SAT 10/25
1:00PM
PEEWEE TIER 1
PeeWee Tier 1
-
Powell River
-

SAT 10/25
2:15PM

ONE MONTH TO GO-Team fundraiser & Dance

Bottle Depot Contest

2nd Annual Team Fundraiser & Dance - November 15th (DATE CHANGE)

2nd Annual Team Fundraiser & Dance - DATE CHANGE - NOVEMBER 15th, 2014

read more

2nd Annual Team Fundraiser and Dance - DATE CHANGE NOVEMBER 15, 2014

Please see the attached notice regarding our 2nd Annual Team Fundraiser & Dance. 100% of all funds raised by your Silent Auction items goes directly back to your team. Last year raised over $5,000 and all in attendance had a great night out with fellow team parents and friends.

read more

Bottle Drive

Bottle Depot Contest

read more

Website Access - Team Formation

As teams are being formed, as a team manager you may want to have access to your team's website.  Please read this whole email as it will cut down on the back and forth that is needed to get all the information.  It also helps to have all the information ...

read more


  • Midget CMidget C2 vs. Midget C1
    @ Juan de Fuca ArenaFriday October 24, 9:00 pm - 10:20 pm
  • NoviceNovice 3D vs. VRC Blue
    @ RacquetClubSaturday October 25, 6:30 am - 8:00 am
  • Atom CPeninsula C1 vs. Atom C5
    @ Westhills ArenaSaturday October 25, 9:30 am - 11:00 am
  • Atom CAtom C1 vs. Victoria C3
    @ Naden Wurtele ArenaSaturday October 25, 10:00 am - 11:30 am
  • Midget CMidget C1 vs. Victoria C4
    @ Archie Browning ArenaSaturday October 25, 10:30 am - 11:50 am
  • Bantam Tier 1Cowichan Valley T1 vs. Bantam Tier 1
    @ The Q CentreSaturday October 25, 11:00 am - 12:50 pm
  • PeeWee CPeninsula C2 vs. PeeWee C2
    @ Westhills ArenaSaturday October 25, 11:00 am - 12:30 pm
  • Bantam CPeninsula C2 vs. Bantam C2
    @ Westhills ArenaSaturday October 25, 12:30 pm - 1:50 pm
  • Bantam CBantam C1 vs. Victoria C2
    @ Naden Wurtele ArenaSaturday October 25, 1:00 pm - 2:20 pm
  • PeeWee Tier 1PeeWee Tier 1 vs. Powell River
    @ Powell River Recreation ComplexSaturday October 25, 2:15 pm - 3:45 pm
  • Midget Tier 2 Midget Tier 20 vs. Sooke T32 Sunday Oct 19
  • Bantam C Saanich C12 vs. Bantam C23 Sunday Oct 19
  • Atom C Atom C38 vs. Kerry Park Atom C30 Sunday Oct 19
  • Midget Tier 2 Comox Valley T21 vs. Midget Tier 28 Saturday Oct 18
  • Bantam C Saanich C33 vs. Bantam C22 Saturday Oct 18
  • Atom C2@ Juan de Fuca ArenaWednesday October 22, 6:00 am - 7:30 am
  • Bantam C2@ Q CentreWednesday October 22, 6:00 am - 7:30 am
  • PeeWee girls@ Westhills ArenaWednesday October 22, 6:00 am - 7:30 am
  • Novice 2B@ Island Centre of ExcellenceWednesday October 22, 4:30 pm - 5:30 pm
  • Atom B2@ Westhills ArenaWednesday October 22, 5:00 pm - 6:00 pm
  • Atom B1@ Westhills ArenaWednesday October 22, 5:00 pm - 6:00 pm
  • Bantam Tier 1@ Eagle Ridge Dry ArenaWednesday October 22, 5:00 pm - 5:45 pm
  • Initiation 1@ ICEWednesday October 22, 5:30 pm - 6:30 pm
  • Bantam Tier 2@ Eagle Ridge DrylandWednesday October 22, 5:45 pm - 6:45 pm
  • PeeWee Tier 1@ Westhills ArenaWednesday October 22, 6:00 pm - 7:15 pm
  • PeeWee C4@ ICE *GOALIES ONLY* Wilfert RdWednesday October 22, 6:30 pm - 7:30 pm
  • Midget Tier 1@ Eagle Ridge DrylandWednesday October 22, 6:30 pm - 7:30 pm
  • Midget Tier 2@ Eagle Ridge DrylandWednesday October 22, 7:15 pm - 8:15 pm
  • Midget C3@ Juan de Fuca ArenaWednesday October 22, 7:30 pm - 9:00 pm
  • Midget C2@ Juan de Fuca ArenaWednesday October 22, 7:30 pm - 8:50 pm
  • PeeWee C1@ Juan de Fuca ArenaThursday October 23, 6:00 am - 7:30 am
  • PeeWee C2@ Westhills ArenaThursday October 23, 6:00 am - 7:30 am
  • Bantam Tier 2@ The Q CentreThursday October 23, 6:00 am - 7:30 am
  • Atom C4@ Q CentreThursday October 23, 3:30 pm - 4:20 pm
  • Atom C3@ Q CentreThursday October 23, 3:30 pm - 4:30 pm
  • Atom A@ Juan de Fuca ArenaThursday October 23, 4:00 pm - 5:30 pm
  • PeeWee Tier 3@ Q CentreThursday October 23, 4:30 pm - 6:00 pm
  • PeeWee Tier 2@ Westhills ArenaThursday October 23, 5:15 pm - 6:15 pm
  • PeeWee C4@ Q CentreThursday October 23, 6:00 pm - 7:30 pm
  • Novice 4A@ Colwood ElementaryThursday October 23, 6:00 pm - 7:00 pm

Goalline Sports Administration Systems
Powered by Goalline Hockey Software